Haber

Vatandaşın sözü dinlenmeli

Partilerin yerel seçimlerde aday gösterirken vatandaşın sesine kulak vermesi gerektiğini belirten Emel Uslu Atik Eğitim Uygulama ve Araştırma Vakfı Lideri iş kadını Emel Uslu Atik, vatandaşın beğenisini kazanan adayların şansının daha yüksek olduğunu söyledi. seçimi kazanmanın.

Özellikle 2023 genel seçimlerinde aday seçimi konusunda vatandaşların hayal kırıklığına uğradığını belirten Emel Uslu Atik, öncelikle bu yanılgıların giderilmesi için çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi. Büyükşehirler başta olmak üzere il ve ilçelerde halkın sesine kulak verilmesi gerektiğini belirten Atik, “Listelerde yapılan hataları temcit pilavı gibi vatandaşın önüne koymamak gerekiyor. Dünya görüşü ne olursa olsun. Hayata bakış açıları ne olursa olsun toplumun her kesiminden beğeni toplayan adaylar uzaklaştırılmalı, halkın yanında olacak, halka yukarıdan bakmayacak, kucak açacak listeler oluşturulmalı dedi. onların vatandaşları.

Doğudan batıya tüm bölgelerde vatandaşların sadece seçim döneminde anılmak istemediklerini anlatan Atik, “Sahadayız, birçok ili ziyaret ediyoruz. 2023 milletvekilliği seçimlerinden önce de sonra da sonra da. seçimler, konuştuğumuz herkes adını hiç duymadığı, adını ilk kez duyduğu aday listesinden memnun olmadığını söyledi, insan dokunulmak istiyor, içtenlikle konuşabilen, dertlerini anlatabilen adaylar istiyor. Kendi cebini dolduran liderler değil, yeri geldiğinde son kuruşuna kadar yüreğini, sevgisini vatandaşıyla paylaşabilen lider adayları olmalıdır.Bu adaylar yöresini, toprağını, insanını bilen kişiler olmalıdır. siyasi partilerimizin belediye başkan adaylarını belirlerken halkın sesine kulak vermelerini özellikle istiyoruz.” – DİYARBAKIR

dogubayazit-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu