Haber

KPSS A ne zaman? KPSS A grubu nedir? KPSS A sınavı kaç yıllıktır?

Kamu Görevlisi Seçme Sınavı (Kpss), kamuda çalışmak isteyenlerin başvurduğu bir sınavdır. Öğrencilerin en çok aradığı bahislerden biri olan KPSS A kümesi nedir? KPSS A kümesine kimler girebilir? KPSS A kümesi nedir, kaç yılda yapılır? KPSS A kümesi nedir ve hangi kurslar vardır? Sorularınıza cevap arıyorum.

KPSS NE ZAMAN?

2023-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu ve Eğitim Bilimleri oturumu 23 Temmuz 2023 tarihlerinde A Kümeleme ve Öğretmenlik Sınavı, 29-30 Temmuz 2023 tarihlerinde Alan Bilgisi oturumları ve Öğretim Alanları Bilgi Testi (ÖABT) oturumu yapılacaktır. 6 Ağustos 2023 tarihinde uygulanacaktır.

KPSS A BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILIR?

Sınava başvurular 16-29 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında yapılacaktır. Adaylar başvurularını 16 Mayıs 2023 saat 16.00’dan itibaren ÖSYM Başvuru Merkezleri ve ÖSYM’nin https://ais.osym.gov adresinden yapabileceklerdir. tr adresi veya ÖSYM Aday İşlemleri Taşınabilir Uygulaması.

Sınavla ilgili detaylı bilgiye 2023-KPSS A Grubu ve Öğretim Kılavuzu’ndan ulaşabilirsiniz. Adaylar aşağıdaki linkten Kılavuza ulaşabileceklerdir. Sınava başvuracak adayların Kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu