Haber

Adana’da 140 artçı sarsıntı meydana geldi

Adana’nın Kozan ilçesinde dün saat 08.44’te meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından bugün saat 11.30’a kadar en büyüğü 4.4 olan 140 artçı sarsıntı meydana geldi.

Adana’nın Kozan ilçesinde dün saat 08.44 sıralarında Maraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde 13 binanın yıkıldığı ve 418 kişinin hayatını kaybettiği 5.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Osmaniye’de de hissedilen deprem , Kahramanmaraş ve Mersin’de büyük korku ve paniğe neden olan; Kozan’da 2 eski bina yıkıldı, 1 cami de ağır hasar gördü. Osmaniye’nin Sümbüs ilçesi ile Kozan’ın Göller Yaylası’nda da dağdan kopan kaya parçaları evlere çarptı. Her iki ev de halen kullanılmamaktadır. Onlarca kişi korku ve panikle başvurdukları hastanelerde tedavi altına alındı. Kadirli ve Kozan’da panikleyip evlerinden atlayan 4 kişi, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Depremden etkilenen Kozan, Kadirli ve Sumbas ilçelerinde hasar tespit çalışmaları devam ederken; Dün saat 08.44’te meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından bugün saat 11.30’a kadar Adana’nın Kozan, Saimbeyli, Feke ve Aladağ ilçelerinde en büyüğü 4,4 olmak üzere 140 artçı sarsıntı meydana geldi. Uzmanlar artçı sarsıntıların devam edeceğini söyledi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu