Haber

Kaçırılan 5 yaşındaki çocuk, operasyonla kurtarıldı

Adana’nın merkez Yüreğir ilçesinde sokakta evli çift tarafından kaçırılan 5 yaşındaki özel gereksinimli çocuk, polis ve jandarmanın ortak çalışmasıyla bulundu.

Bahçelievler Mahallesi’nde 5 yaşındaki özel ihtiyaçlı C.A, markete gitmek için konutundan çıktıktan sonra dönmedi.

Emine (31) ve Cem A. (40) çifti, çocuklarının kaybolması üzerine durumu polise bildirdi.

Polis takımları, çocuğun konutun yakınındaki tarım toprağına gitmiş olabileceğini kıymetlendirerek bölgede arama yaptı.

Bu ortada, konutun etrafındaki güvenlik kamerası manzaralarını de inceleyen gruplar, çocuğun sokakta yürüdüğü sırada biri bayan iki kişi tarafından kaçırıldığını belirledi.

Ekipler, yaptıkları araştırmayla çocuğun İlknur Y. ve dini nikahlı eşi Salih İ. tarafından kaçırıldığını, Karataş ilçesindeki meskenlerine götürüldüğünü tespit etti.

Polis ve jandarma takımları adrese birlikte düzenledikleri operasyonla kaçırılan çocuğu buldu. Gruplar, İlknur Y. ve Salih İ. çiftini de gözaltına aldı.

“Oğlumu kaçıranların gereken cezayı almalarını istiyorum”

Anne Emine A, gazetecilere, oğlunun ablasıyla markete gittiğini, daha sonra kızının meskene yalnız dönmesi üzerine çocuğunu aramaya çıktığını belirtti.

Oğlunu bulamayınca durumu polislere bildirdiğini aktaran Emine A, “Polis ve AFAD ekipleriyle oğlumu bulmak için seferber olduk. Ben aradan geçen her saat oğlumun cesedinin bulunacağı korkusunu yaşadım. Güvenlik kamerası olmasaydı belki de oğlum bulunamayacaktı.” dedi.

Çocuğunun, olay nedeniyle travma yaşadığını aktaran anne, “Oğlumu kaçıranların gereken cezayı almalarını istiyorum.” tabirini kullandı.

Güvenlik kamerasına yansıyan imajlara nazaran, sokakta yürüyen çocuğun yanına yaklaşan çift, C.A’yı elinden tutarak götürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu