Haber

Erdoğan: 85 milyon insanın öngörüsüne güveniyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerine ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Söylemek istediğimizi sandıkta söyledik, sandıkla söyledik. Batılı güçlerin bize vesveselerine güvenmedik. Birileri gibi kulağımıza ‘Anadolu İlmi’ne güvendik. Bugün 85 milyon insanın öngörü ve öngörüsüne güveniyoruz. 14 Mayıs.” Anadolu Bilgisinin bu ülkeye hakim olacağına gönülden inanıyoruz” dedi.

Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Maruz kaldığımız tüm provokasyonlara rağmen hukuktan, demokrasiden ve meşruiyetten sapmadık. Sandık onurunu hiçbir zaman ve asla zedelemedik.”

“Geçmişte ülkemize hizmet etmiş siyasetçilerin başına gelenleri biz yaşadık, yaşadık. İşte 21 yıldır millet adına denediğimiz kirli senaryolar. Mahkeme kararlarıyla önümüzü kesmek istediler.” vesayetle gözümüzü korkutmaya çalıştılar.Seyahat olaylarıyla sokaklarımızı ateşe vererek gözümüzü korkutmaya çalıştılar.17-25 Aralık tarihlerinde Kemal Bey’in bizzat kendisinin “terörist” olduğunu itiraf ettiği kayıtlar üzerinden milli iradeyi gasp etmeye kalkıştılar. Montaj”. Canımıza kastetmeye çalıştılar. DEAŞ’tan PKK’ya bütün terör örgütlerini üzerimize saldılar. Hepsinin amacı milletin sandıkta verdiği yetkiyi zorla geri almaktı. , gerektiğinde canımız uğruna demokrasimizi savunduk.Bölücü örgütün hain saldırılarında birçok yoldaşımızı şehit verdik.Ofislerimize molotof bombaları atıldı,kaç kardeşimiz taciz ve hakarete uğramasına rağmen. Maruz kaldığımız tüm provokasyonlarda hukuktan, demokrasiden ve meşruiyetten sapmadık. Sandığın şerefine, erdemine asla ama asla zarar vermedik. Ne söyleyeceksek sandıkta söyledik, sandıkta söyledik. Bazıları gibi biz de kulağımıza fısıldayan Batılı güçlere değil, “Anadolu Bilgisine” güvendik. Bugün 85 milyon insanın öngörüsüne ve öngörüsüne güveniyoruz. 14 Mayıs’ta Anadolu Bilgisinin galip geleceğine yürekten inanıyoruz.” (HABER MERKEZİ)

haberazdavay.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu