Haber

Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde Sivil Yönetimde Akademik Gelenek Üzerine Söyleşi

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz ve Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde Sivil Yönetimde Akademik Gelenek konulu söyleşide öğrencilerle birlikte öne çıktı.

Hacı Bayram Veli Üniversitesi 100. Yıl Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşiye Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz ve Tokat Valisi Numan Hatipoğlu katıldı.

Söyleşinin açılışında konuşan Hacı Bayram Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fırat Purtaş, etkinliğin öğrencilere ilham kaynağı olacağını ve kariyer planlamalarına yön vereceğini belirtti.

Öğrencilerle deneyimlerini paylaşan Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, öğrencilik yıllarında en büyük hayalinin kaymakam olmak olduğunu, çok çalışarak bunu başardığını söyledi.

Öğrencilerin hayallerinin peşinden koşarken önlerine çıkan her engeli daha çok çalışarak aşacaklarını belirten Yılmaz, “Hiçbir şeyden nefret etmeyin, doğayı sevin, insanı sevin, vatanı sevin, bayrağı sevin, aşıldıkça aşılmayacak engel yoktur. sevgiyle yaklaşıyoruz.” söz konusu.

Vali Yılmaz, üniversitenin mezunlarını tüm ideallerine kavuşturacağına inandığını belirterek, “Bu üniversite çok güzide bir üniversite, bu üniversitede okumaktan ve öğrenci olmaktan gurur duyuyoruz” dedi. dedi.

Valilik görevinin kendisine vatana hizmet açısından değerli bir misyon yüklediğini anlatan Yılmaz, “Mali idarecilik duruş, devlet adamı duruşu getiren çok önemli bir meslektir.

Erdinç Yılmaz, bu üniversitenin geleneğinin dostluk, dayanışma ve kardeşliği içerdiğini, vatan ve bayrak sevdalısı öğrenciler yetiştirdiğini, millete hizmet etmenin gururunu yaşattığını kaydetti.

Öğrencilik yıllarına ait anılarını paylaşan Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, “Okulumuz kimlik veren, mezunlara karakter kazandıran, yön çizen bir okul. Bu anlamda çok değerli bir okul. Çalışan ve çalışan azim bu okulun bize kattığı en büyük özelliklerden biridir.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu