Haber

AK Parti’li Aydemir: “Millet 6’lı masanın dersini sandıkta verecek”

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “Millet dersini 6’lı masada sandıkta verecektir” dedi.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, AK Parti’nin kapalı küme toplantısında Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, milletvekilleri ekonomiBu konuda bilgilendirildiğini söyledi.

2021 Aralık ayı ve bugünkü ekonomik parametrelerde görülmeyecek olumlu gelişmeler olduğunu belirten Aydemir, bundan sonra çok daha yumuşak noktalara gelineceğini söyledi.

Başörtüsüne ilişkin Anayasa değişikliği teklifinin TBMM Anayasa Komisyonu’nda kabul edildiğini hatırlatan Aydemir, “Muhalefet bu işi de sabote etti, toplantıyı terk edip gitti. Sulandırmaya çalıştılar” dedi. dedi.

Dini inançları nedeniyle başlarını örtmekte serbest olmak istediklerini ifade eden Aydemir, muhalefetin tekliften “dini inanç” ibaresinin çıkarılmasını istediğini belirterek, aile savunması adına yapılan değişikliğin de aynı şekilde olduğunu söyledi. itiraz etti.

Muhalefetin “sözlü bir gerekçe sunduğunu” belirten Aydemir, “Onların işi millet aleyhine yaklaşımların önünü açmaktır. Milletin lehine bir iş olduğu yerde saçma sapan gerekçeler üretirler. Bütün mesele bu. altı sayılık tablonun becerisi.” dedim.

Terör örgütü PKK elebaşılarından Duran Kalkan’ın 6’lı masaya “Sizler bir araya gelin, biz size destek olacağız” dediğini söyleyen Aydemir, “Onbinlerce çocuğun katili olanlar bunlar. Bu milletin milleti artık seçimle beraber 6’lı masayı düzenliyor. Millet 6’lı masanın dersini sandıkta verecektir.” ifadelerini kullandı.

darende-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu