Haber

29 Mayıs Toplu Taşıma Neden Ücretsiz? İETT, Metro, Metrobüs, Marmaray, Otobüsler Bedava mı?

29 Mayıs Pazartesi günü yeni bir haftanın başında okula, işe, hastaneye ya da herhangi bir nedenle dışarı çıkan vatandaşlar, toplu ulaşımın ücretsiz olduğunu fark etti. Seçimin ertesi günü İETT, metro, metrobüs ve Marmaray gibi birçok toplu ulaşım aracının ücretsiz olup olmadığı sorulmaya başlandı. Peki otobüsler ücretsiz mi, neden ücretsiz? Detaylar burada…

29 Mayıs Pazartesi günü sabah erkenden kalkıp toplu taşımayı kullanmak için evlerinden çıkan vatandaşlar, akbillerinden bedel çekilmediğini fark etti.

Seçimin ertesi günü hangi toplu ulaşım araçlarının ücretsiz olacağı merak edilmeye başlandı. İETT, metro, metrobüs ve Marmaray gibi toplu taşıma araçlarında ne zamana kadar ücretsiz ulaşım sağlandığı araştırılıyor.

Peki, 29 Mayıs toplu ulaşım ücretsiz mi, neden ücretsiz?

29 Mayıs İstanbul’un Fethi günü olduğu için İstanbul’daki tüm toplu taşıma araçları gün boyu ücretsiz hizmet verecek. İETT, metro, metrobüs, Marmaray ve otobüs seferlerinde rastgele fiyat uygulanmayacak.

29 Mayıs 2023 Pazartesi günü İBB resmi açıklaması:

İstanbul’un Fethi’nin 570. yıl dönümünün İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Kararı ile kutlanacağı 29 Mayıs Pazartesi günü, İstanbulkart entegrasyonuna dahil olan toplu taşıma araçları ücretsiz olarak kullanılacak. Buna göre; Kişiselleştirilmiş İstanbulkart kullanıcıları, Metro İstanbul tarafından işletilen raylı sistem hatlarında ücretsiz seyahat edebilecek.’

haberhacilar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu