Ekonomi

Zincidere Çevre Düzenlemesi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kışın zorlu hava koşullarında dahi çalışmaları sürdürülen Zincidere 100. Yıl Mesire Alanı’nda incelemelerde bulunan Kayseri’nin Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, son durumla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra ekiplerle birlikte yola çıkan Önder Yalçın, karın erimesiyle yeniden canlanan su kanallarında temizlik, su kaçağı önleme ve ağaç budama gibi çalışmaları inceledi.

Burada kısa bir değerlendirmede bulunan Lider Yalçın, “Baharla birlikte hizmete girecek olan Zincidere 100. Yıl Mesire Alanı ve çevresinde sabahın erken saatlerinde incelemelerde bulunduk. Kanal temizliği, ağaç budama, kaçak suların önlenmesi gibi konularda yerinde çalışmalar gördük. 10 yıldır tarladaki ağaçları temizleyip budamaktayız. Bundan sonra kanallardaki su sızıntısı en aza indirilecek ve havuza daha fazla su gelecektir. Böylece Talas ve Kayseri kısa zamanda muhteşem bir Mesire Alanına sahip olacak.” söz konusu.

NE ZAMAN UYGUN OLACAK?

52 bin metrekare alana sahip olan Zincidere 100. Yıl Mesire Alanı, 2015 yılının ortalarında bölgenin tahsisini Talas Belediyesi’ne devreden Lider Yalçın’ın nadide projelerinden biri. Tarım ve Orman Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı.

İŞLEM ALANINDA NELER OLACAK?

Ördekler ve adanın içinde yer aldığı gölet dahil 52 bin metrekare alana sahip Zincidere 100. piknik alanlarına.

duzkoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu