Haber

Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu Emekli Maaşlarının Yeniden İncelenmesini İstedi

İstanbul’da düzenlenen istişare toplantısında konuşan Yerel ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, “Emeklilerimize 10 bin liralık maaşı uygun gördüler. Lütfen emekli maaşını yeniden düşünün. Bizim çözüm önerimiz en azından emeklinin 32 bin lirayı almasıdır” dedi. Yeni atanan memurun aldığı lira.” .

Yerli ve Milli Parti, İstanbul teşkilatlarıyla istişare toplantısı gerçekleştirdi. Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Yerel ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Keyifli, Genel Başkan Yardımcısı Sabri Erbakan, Genel Başkan Yardımcısı Uğur Aksöz, İstanbul İl Başkanı Av. Ahmet Barut, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Toplantıda konuşan Yerel ve Milli Parti Lideri Teoman Memnun, “6 Şubat depreminin üzerinden bir yıl geçti. Unutmuyoruz, unutmayacağız. Bu konuda kırgınız, öfkeliyiz. İktidar ve muhalefet. Kulaklarını kapatarak kutu pense oyunu oynayanlar bunu iyi dinlesinler. Onlar büyük hatalar yaptılar ve deprem mağduru oldular.” “50 binden fazla canımız gitti ve bu canlara karşı aslında hiçbir şey yapılmadı. Yardımları hiçbir zaman yardım alanından çekmeyeceklerini söylüyorlar. Ancak çadırlarda, konteynırlarda yaşayan vatandaşlarımız var. Yapılan yardımlar şu şekildedir: Yeterli değil, yeterli olsaydı bunu her platformda konuşmazdık” dedi.

“EMEKLİLERİMİZE 10 BİN LİRA MAAŞI UYGUN BELİRTTİLER”

Mutlu, “Diyanet İşleri Başkanlığı fitreyi 130 lira olarak açıkladı. 4 kişilik bir ailenin günlük en az 520 liraya ihtiyacı var. 10 bin lira maaşı emekliliğimize uygun gördüler. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıklamasına göre; 4 kişilik bir ailenin gıda ihtiyacı 15 bin 600 lira. “Emekli maaşını belirleyen ekipler yanlış hesaplama yapıyor. Ya da Diyanet İşleri Başkanlığı hatalıdır. Lütfen emekli aylığını yeniden değerlendirin. En azından çözüm önerimiz, yeni atanan memurun aldığı 32 bin liranın aynısını emeklinin de almasıdır” dedi.

AKSÖZ: “İktidarı ele geçirmek için özel olarak kurulmuş bir partiyiz”

Yerel ve Milli Parti Genel Başkan Yardımcısı Uğur Aksöz, “Biz lafla oynamıyoruz. Biz iktidarı ele geçirmek için özel olarak kurulmuş bir partiyiz. Ülke işgal edilirse ordularımızı hazırlayıp, atacağız. İngiliz, Fransız, biz böyle bir partiyiz, şu anda ülke yönetilemez, hükümet hangisi, muhalefet mi?” “Eğer bunlar zorbaysa televizyona çıkıp tartışalım. Adalet ve ekonomi var mı? Gece saat 00.00’da bir bayan sokakta yürüyebilir mi? Güvenliğiniz var mı? O halde bizim görevimiz orduları harekete hazırlamaktır.” gücün üzerinde. Bu sensin” dedi.

“HALKIN DAVETİYLE KURULDUK”

Aksöz, “7 lider var, hepsi 80 yaş üstü ve yaşlı. Gidip torunlarına baksınlar. Genç, enerjik, dil bilen, bayrağı görünce ağlayan Teoman Joyfli’ye ihtiyacımız var. Yerel ve Milli Parti halkın davetiyle kurulmuş olup yerli ve milli bir partidir. Henüz 3 buçuk yaşındadır.” Bir ayda 54 ilin başkanlığını kurmuş, halktan büyük teveccüh görmüş bir partidir. Artık seçimlere girmek için organizasyonlarını tamamladı ve kongreye doğru ilerliyor. Kenan Cihan’ın çıkardığı siyasi partiler kanunu olduğu için yerel seçimlere katılmıyoruz. Elinizi taşın altına koysanız bile 6 aydan önce seçimlere giremezsiniz. Uydurulmuş bir yasadır. “Hiçbir lider bunu değiştirmedi” dedi.

ERBAKAN: “ÖNEMLİ OLAN KURULUŞLARIN HAYATTA KALMASI”

Yerel ve Milli Parti Genel Başkan Yardımcısı Sabri Erbakan, “Siyasetin bazı gerçekleri var. Bunları artık tek tek yaşıyoruz. Örgütlenmeleriniz düzgün değilse, parti içinde disiplin yoksa ilerleyemezsiniz.” İki örnek vereyim; birincisi AK Parti 23 yıldır iktidarda, disiplinli bir yürüyüş var. “Diğer ana muhalefet partisi şu anda bir kargaşa içerisinde. Aday bile seçemiyorlar. Önemli olan kurumların ayakta kalmasıdır. Eğer baştan itibaren doğru organize olabilirseniz arkanıza bakmadan yürüyebilirsiniz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu