Haber

Üniversite sınavı ne zaman yapılacak? 2023 Üniversite sınav tarihi belli oldu! Üniversite sınavı ne zaman yapılacak?

Üniversite sınavı ne zaman yapılacak? Sorusu birçok kişi tarafından araştırılıyor ve bir süredir gündemde. Depremden etkilenen 11 il ve 1 ilçede ikamet eden ve deprem sonrası başka il ve ilçelere göç eden adaylardan sınav ücreti alınmayacaktır. Pekala, Üniversite sınavı ne zaman yapılacak? 2023 Üniversite sınavının tarihi belli oldu! Üniversite sınavı ne zaman yapılacak?

ÜNİVERSİTE SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

17 Haziran 2023 tarihinde Temel Yeterlilik Testi (TYT), 18 Haziran 2023 sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda ise Yabancı Dil Testi (YDT) uygulanacaktır.

DEPREM MAĞDURLARI SINAV BEDELİ Mİ ÖDEYECEK?

ÖSYM’den yapılacak açıklamada, “2023 YKS başvurularında ‘afet bölgesi’ ilan edilen 11 il ve 1 ilçede ikamet eden ve deprem sonrası diğer il ve ilçelere göç eden adaylardan sınav ücreti alınmayacak.” söylendi.

ÜNİVERSİTE SINAV BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILIR?

Sınava başvurular 8-23 Mart 2023 tarihleri ​​arasında yapılacaktır. Adaylar başvurularını 8 Mart 2023 günü saat 12:00’de ÖSYM Başvuru Merkezleri üzerinden veya ÖSYM’nin https://ais.osym adresinden şahsen yapabileceklerdir. .gov.tr ​​adresi veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması. Sınavla ilgili detaylı bilgiye 2023-YKS Kılavuzundan ulaşabilirsiniz. Sınava başvurmak isteyen adaylar aşağıdaki iletişim adresinden Kılavuza ulaşabilirler. Sınava başvuracak adayların Kılavuz’u dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

haber-kiziltepe.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu