Haber

Türkiye Sigorta Ormanı Sivas’ta yeşerecek

Türkiye Sigorta, daha yeşil bir gelecek için ikinci yılına özel olarak 10 bin fidanlık bir Hatıra Ormanı oluşturdu. Sivas Yıldızeli – Arıklar mevkiinde oluşturulan ormanda düzenlenen dikim aktifliğiyle, fidanlar toprakla buluşarak yarınlara nefes oldu.

Türkiye Sigorta, global iklim krizi ile gayret kapsamında gerçekleştirdiği sürdürülebilirlik projelerine bir yenisini daha ekleyerek, farkındalığı arttırmak üzere 10 bin adet fidan bağışında bulundu. Gücünü uygunluk için kullanma misyonuyla hareket eden Türkiye Sigorta çalışanları, Sivas Yıldızeli-Arıklar mevkiinde Türkiye Sigorta Hatıra Ormanı’nı oluşturmak üzere bir ortaya geldi.

Türkiye Sigorta, sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında başlattığı ağaç dikme çalışmaları ile iklim değişikliğinin tesirini azaltmak ve gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak üzere çalışmalarını sürdürüyor. Hayata geçirdiği toplumsal sorumluluk projeyle bir sigorta şirketi olarak insanların geleceğini teminat altına almayı hedefleyen Türkiye Sigorta, tıpkı vakitte şirket faaliyetlerinin de etraf üzerinde sebep olabileceği olumsuz tesirlerini azaltmayı, olumlu tesirlerini ise artırmayı amaçlıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu