Ekonomi

SPK, Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret AŞ’nin halka arzını onayladı

SPK bültenine göre Kurul, L imak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret AŞ‘nin halka arz başvurusu 16,20 liradan onaylandı.

Pano, Mondi Türkiye Oluklu Mukavva Kağıt ve Ambalaj SektörüYi AŞ’nin 699 milyon 360 bin 537,32 lirası, Demisaş Döküm Emaye Mamulleri Sanayi AŞ100 milyon lira tutarında ödenmiş sermaye artırımı başvurusu, VBT Yazılım A.Ş.‘nin 91 milyon lira bedelsiz sermaye artırımı başvurusu onaylandı.

SPK ayrıca Çağdaş Faktoring AŞ’ye 559 milyon 50 bin lira, Reysaş Taşımacılık ve Lojistik AŞ’ye 1 milyar lira, Consus Güç Yönetim ve Hizmetler A.Ş.’ye 1 milyar lira, Ereğli Tekstil Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ’ye 2 milyar 500 milyon lira hibe verdi. , QNB Finans Faktoring AŞ 400 milyon lira, Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret AŞ 1 milyar lira, TEB Yatırım Menkul Kıymetler AŞ 1 milyar 250 milyon lira, Nurol İnşaat ve Ticaret AŞ 2 milyar lira, Uzmanmatik Teknoloji Güç ve Mühendislik AŞ 2 milyar 500 milyon lira Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi ve Ticaret AŞ 2 milyar 500 milyon lira, Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ 2 milyar 500 milyon lira, Toprak Mahsulleri Ofisi AŞ 8 milyar lira, TC Ziraat Bankası AŞ’nin borçlanma aracı ihracına ilişkin başvurusunu onayladı 30 milyar lira 7 milyar dolar ve Türkiye Vakıflar Bankası TAO’nun 3 milyar dolar bedelle borçlanma aracı ihracına ilişkin başvurusu.

Fibabanka AŞ Arena Bilgisayar Birinci Varlık Finansman Fonu’nun kira sertifikası ve ABS ihraç başvurusu da onaylandı.

Yönetim Kurulu, Türk Fone Telekomünikasyon Hizmetleri Tic. Ltd.’ye ait Boğaziçi Beton Sanayi ve Ticaret AŞ’nin (BOBET) hisse senedi piyasasında yaptığı işlemlerle ilgili olarak şirketine 155 bin 567 lira, bir kişiye ise 69 bin 783 lira idari para cezası uyguladı.

9 kişi hakkında hata raporu

SPK Hakkında “hmd”, “hmdfx”, “hmdsystem”, “hmdtr” ve “hmdinvestment” uzantılı sitelerin içerik sağlayıcıları ve 9 kişi Savcılık’hakkında suç duyurusunda bulunulmasına karar verildi.

Kurul, yurt dışında internet üzerinden yararlanıcı işlemler yürüttüğü tespit edilen 59 internet sitesine Türkiye’de ikamet eden kişilerin erişiminin engellenmesi için gerekli yasal işlemlerin başlatılması gerektiğine karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu