Haber

Sakarya’nın en eski caddesi modern bir görünüme kavuşuyor

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin göbeğinde attığı dönüşüm adımlarıyla birçok alanı sosyal hayata kazandırıyor. İlk olarak Çark Caddesi’nin trafiğe açık kısmında başlatılan rekreasyon projesi bu kez şehir merkezinin en eski caddesi olan ve binlerce vatandaşın anılarını taşıyan Karaağaç Bulvarı’nda devam ediyor.

İLK PARÇA VURULDU: YENİ ALANLAR

Geçtiğimiz haftalarda ilk kazmanın vurulduğu Ağa Camii’den İhsaniye Camii’ne kadar Karaağaç’taki orta refüj bölümü sıfırdan yenilenerek çağdaş bir görünüme kavuşturuluyor. Yürüyüş yolları, geçmeli ve desenli kaldırımlar, kilim desenli parkeler, bisiklet yolu, yeni oturma bankları kümeleri ve peyzaj ve yeşil alan dokunuşlarıyla bu bölge özgün bir görünüm kazanacak.

MODERN BİR YER OLACAK

Ekonomik ömrünü tamamlayan binaların söküldüğü bulvar, özellikle şehir merkezinde vakit geçiren vatandaşların yürüyebileceği, dinlenebileceği, sohbet edebileceği, vakit geçirebileceği çağdaş bir alana dönüştürülüyor.

Proje, bulvardaki altyapının sıfırdan yenilenmesi için SASKİ tarafından yürütülen altyapı çalışmaları ile başladı. Daha sonra desenli kaldırım ve geçmeli parke uygulamasına geçildi. Ekonomik ve eskimiş aydınlatma direklerinin yenilenmesi için ilk adımlar atıldı. Karaağaaç Bulvarı bu uygulamayla ışıl ışıl parlayacak.

“ŞEHRİN KALBİ NEFES ALIYOR”

Teknik İşler Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Proje bünyesinde geniş merkezi otopark alanı bulunan Karaağaç Bulvarı’na yepyeni bir yürüyüş alanı kazandırmak için ilk kazıya başladık. Kaldırımları kırılarak imha edilen orta refüjde kilim desenli parke inşaatı devam ediyor. Öte yandan parktaki oturma grupları ve banklar da tamamen yenilenecek. Çevre düzenlemesi ve yeşil alan düzenlemesi ile çalışmalar tamamlanacak. “Şehrin kalbi nefes alacak, huzurlu bir yaşam alanına sahip olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu