Haber

Özkoç, “Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde bu ay maaşımızın tamamını depremzedelerin acil ihtiyaçlarını karşılamak için hazırlıyoruz.

CHP Küme Başkan Yardımcısı Engin Özkoç, Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremde çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiğini, yüzbinlerce vatandaşın da mağdur olduğunu belirterek, “Böyle bir dönemde Türkiye birlik ve beraberlik içindedir. Bütün milletimiz ne yapacağını seferber etmiştir. sahip olduğu her şey… Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde bu ay maaşımızın tamamını depremzedelerin acil ihtiyaçlarını karşılamak için bağışladık.”

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 10 ili vurdu. Depremin dördüncü gününe girerken bölgede arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

CHP Küme Başkan Yardımcısı Engin Özkoç, ANKA Haber Ajansı’na CHP olarak depremden etkilenen vatandaşların acil ihtiyaçlarının karşılanması için bu ay maaşlarını bağışlayacaklarını duyurdu. Özkoç, şunları söyledi:

“Türkiye çok kıymetli bir şokla karşı karşıya kaldı. Ciddi sayıda vefat eden vatandaşımız var. İnsanımız enkaz altında. Binlerce, yüzbinlerce mağdur insanımız var. Böyle bir zamanda Türkiye, birlikte ve dayanışma içinde gerçekleştirdi.

CHP olarak Genel Liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde bu ay maaşımızın tamamını depremzedelerin acil ihtiyaçlarının karşılanması için bağışladık. Gerekli harcamaların nerelerde ve hangi ihtiyaçlar için yapılacağına yönelik çalışmalar başlatılmıştır. Allah bir daha böyle bir acıyı bizlere yaşatmasın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu