Haber

MHP lideri Bahçeli, imamı dövdüğü iddia edilen kaymakamı savundu

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Küme Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Bahçeli, cuma hutbesinde şehitlerle ilgili bölümü okumayan imama şiddet uyguladığı iddia edilen Kulp Kaymakamı Burak Akeller’i savundu. Bahçeli, “Diyarbakır’ın Kulp ilçesindeki Kaymakamımızın alnından öpüyorum, onu yetiştiren anne ve babasının da ellerinden öpüyorum.”

“31 MART’TA ASLA UNUTAMAYACAKLARI BİR DERS ALACAKLAR”

Bahçeli’nin açıklamalarından satırbaşları: “14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından 31 Mart Yerel Yönetimler seçimleriyle Türkiye’miz buna bağlı olarak hızlanacak. 30 büyükşehir ve 51 il olmak üzere toplam 1389 belediyenin 5 yıllık yol haritası belirlenecek” DEM’li CHP, Anadolu Terör örgütleri, bölücü aletler, ekonomik tetikçiler, emperyalizmin piyonları ve Cumhuriyet karşıtları 31 Mart’ta unutamayacakları bir ders alacaklar. Cumhur İttifakı Türkiye’nin geleceğini inşa edecek 31 Mart seçimleriyle demokrasi meşalesini aydınlatan adaylarımız milletimizin takdirini kazandı.Şu ana kadar 385 belediye başkan adayı açıklandı.

“TÜRKİYE’DE DERSİM İLİ YOK”

İstanbul Büyükçekmece Belediyesi’nde yaşanan şüpheler ve vahşi güç gösterileri vicdan sahibi her insan tarafından kınandı. Bu zihniyet CHP’nin siyasi temellerini yozlaştırmakla kalmamış, milletle arasına duvar örmüştür. CHP’nin beceriksiz liderine Türkiye’de ‘Dersim’ diye bir il olmadığını hatırlatmak isterim. Olan, bronzun yiğit halkının yaşadığı Tunceli’dir. Ankara’yı ve İzmir’i CHP’den kurtarmak bağımsızlığın gururudur. Ankara’da DEM olup Kandil’den ayrılan CHP gidecek, özlemle beklenen barış gelecektir. DEM’li CHP gidecek ve Türkiye Yüzyılı gerçekleşecek. CHP’de kırık sesler, yanlış hesaplar öne çıktı. İç karışıklıklar had safhada. Siyasi beceriksizliğe güvenilmez ve yerel yönetimlere sorumluluk verilemez. İstanbul istediğini başaracak, Ankara ise altın okla mühürlenecektir. İzmir’de dağın sıcaklığı eriyip bronzları saçacak.

İLK MİTAL MERSİN’DE YAPILACAK

Devletimizin bekası, milletimizin refahı, vatanımızın refahı için Cumhur İttifakı vardır ve hazırdır. MHP, yüksek sorumluluk bilinciyle ve meslektaşlarımızın titiz çalışmasıyla ne gerekiyorsa sonuna kadar yapacaktır. Misak-ı Milli’nin ilanının 104’üncü yıl dönümünde ilk açık hava toplantımızı Mersin’de yapmaya karar verdiğimizi, 4 Şubat’ta da Manisa’da gerçekleştireceğimizi paylaşmak isterim.

TÜRKİYE’NİN İLK ASTRONOTU GEZERAVCI’YA TEŞEKKÜR

Kahramanlarımızdan birini uzaya gönderdik. Silifke doğumlu Albay Alper Gezeravcı’nın bulunduğu kapsül UUİ’ye kilitlendi. Bu gelişmenin Türk milleti açısından tarihi değeri ve önemi vardır. Geleceğin göklerde olduğu doğrulandı. Türk milleti artık uzaydadır ve ‘Ben de buradayım’ demiştir. Bu süreçte en büyük desteği veren Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere emeği geçenlere şükranlarımı ve tebriklerimi sunuyorum.

KULP İLÇE VALİSİ AKELLER’E TAKVİYE VERDİ

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde yaşanan olayda abartılı ve bağlamından saptırılan mizaç, müdahil olanların mizacını ortaya çıkardı. İmam hutbeyi okurken şehitlerimize rahmet kısmını atladı. Daha önce hutbeyi okuyan Kulp Kaymakamımız durumu fark edince imamı uyardı. Namazın ardından imama neden okumadığını sordu ve “Baskı yapılıyor” deyince “Sen devletin imamısın, ona kim baskı yapabilir?” diye uyardı.

Baskı ve dayatma altındaki şehitlere rahmet dilememek, kaymakamın saldırdığına dair rapor almak İslami bir tavır değildir. Müslüman iftira etmez, kin yaymaz, başkasına boyun eğmez, Allah da öyle. Kur’an-ı Kerim’de şehitlerimizin cennette köşkleri ve milletin gönüllerinde yerleri vardır. Kulp Kaymakamımızın ellerinden öpüyor, anne ve babasına şükranlarımı sunuyorum. Bu üzücü olaydan yararlanarak kaymakamımıza saldıran, kinlerini dile getirenleri biliyoruz. Hiçbirini yalnız bırakmayacağımızı tavsiye ediyoruz. Sorun kaymakam ile imam arasında yaşanan tatsız olay değil. “Pusuda bekleyenlerin provokasyonları kararlılığımızı ortaya koymuştur.”

Kulp Kaymakamı Burak Akeller

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu