Haber

Kocaeli’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 220 bin Türk bayrağı dağıtılacak

Kocaeli’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ev ve işyerlerine asılmak üzere Valilik ve Büyükşehir Belediyesi tarafından 220 bin Türk bayrağı dağıtılacak.

Valilikten yapılan açıklamada, Cumhuriyetin 100’üncü yılı münasebetiyle “Her Eve Bayrak Asın” kampanyası başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada, Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünün kentte çeşitli etkinlik ve programlarla kutlanacağı belirtilerek, “Merkez’in koordinasyonunda başlattığımız ‘Her Eve Bayrak Asın’ kampanyamız doğrultusunda” Valiliğimiz olarak, Kaymakamlıklarımızın belirlediği noktalarda dağıtımına başladığımız ay yıldızlı bayraklarımızı evlerimizde, iş yerlerimizde ve Kocaeli’de düzenlenecek etkinliklere katılarak dağıtacağız. “Cumhuriyet coşkusunu yaşayalım.” en keyifli ve ciddi şekilde. Haydi Kocaeli, 100’üncü yılda ilimizi ulu bayrağımızla süsleyelim.” ifadelerine yer verildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünün tüm ülkede olduğu gibi Kocaeli’de de coşkuyla kutlanacağı kaydedildi.

Bu kapsamda Sivil Toplum Kuruluşlarıyla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen bayrak dağıtım etkinliğinde yaklaşık 20 bin bayrağın esnaf ve vatandaşlara hediye edileceği belirtildi.

Öte yandan Valilik ve Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılacak 220 bin Türk bayrağının yanı sıra ilçe belediyeleri tarafından da bayrak dağıtımı yapılacak.

golova-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu