Yaşam

İmamoğlu ve Yavaş’a aynı anda Akşener’in çağrısına ortak yanıt geldi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ortak aday tartışmalarının ardından beklenen açıklamayı yaparak, sandıklara işaret ederek, halkın istediği adayın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu veya Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olduğunu savundu.

Kılıçdaroğlu’na destek paylaşımı

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu, sosyal medyadan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı’na destek mesajı verdi. Yavaş,

Bugüne kadar yaptığımız açıklamalarda Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun iradesine aykırı hareket etmeyeceğimizi belirttik. Sıradayız. Temennimiz, Millet İttifakı’nın tüm paydaşları ile yoluna devam etmesidir.

ifadeleri kullandı.

İmamoğlu şunları söyledi:

Millet İttifakı, halkımızın içinden geçtiği zor bir dönemde ağır bir sorumluluk üstlenerek, devleti etkin ve demokratik, toplumu huzurlu ve zengin kılma iradesiyle kurulmuş siyasi bir birliktir. Milletimize çaresiz, ümitsiz ve yalnız olmadıklarını göstereceklerine inanıyorum. İttifak masasında irademizi temsil eden CHP’nin ve Millet İttifakı’nın ve Millet İttifakı’nın Belediye Başkanı’nın öz evladı olan Kılıçdaroğlu’nun hız kesmeden büyümeye devam edeceğinden hiç şüphem yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu