Haber

İluh 72 Spor Kulübü, yetenekleri sokakta keşfedilen çocukları futbolla buluşturuyor

Batman 1. Amatör Lig’de mücadele eden İluh 72 SporYetenekleri kulüp tarafından sokakta keşfedilen çocuklar futbolla buluşturulur.

200 çocuk mahalle mahalle gezilerek yetenek keşfi çalışması yapılarak kulüp tarafından futbolla tanıştırıldı.

Kulüp Başkanı Ferit Rüzgar, gazetecilere yaptığı açıklamada, 5 yıl önce kurulan kulüp olarak her mahalleden birer ekip oluşturduklarını ve onları yetiştirmek için bir öğretmen görevlendirdiklerini söyledi.

“Takımı kurduktan sonra altyapıya yöneldik. Yaptığımız çalışmalarla 200 çocuğa ulaştık, 14, 15, 16 ve 18 yaş altı liglere oyuncu yetiştirdik. Altyapı bizim için çok önemli. elmaslar.” Rüzgar, çocukları kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp sporla buluşturmak istediklerini söyledi.

Bu kapsamda Rüzgar, zaman zaman maddi desteğe ihtiyaç duyduklarını ifade ederek, çalışmaları için takviye beklediklerini ifade etti.

Çocuklar için haftada bir gün antrenman ve turnuva olduğunu kaydeden Rüzgar, iyi oyuncular yetiştirmeye çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Kazandığımız futbolcuları buraya almayı düşünüyoruz. Hatta iyi futbolcuları Batman Petrolspor ile batıdaki futbol kulüplerine de göndereceğiz. Şu anda 16 yaş altı liginde olan 4 oyuncumuzu da Bursa’ya göndereceğiz. 15 gün sonra İstanbul. Bazı takımlar oyuncularımızı görmek istiyor. Amacımız çocukları sokaktan uzaklaştırıp futbolla buluşturmak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu