Haber

Gaziantep’te ekmeğin 14 TL olduğu iddiası doğru mu? Depremde Ekmek 14 TL’ye Satılır mı? Belediye başkanı fırına gidip hesap sordu!

Gaziantep’te ekmeğin 14 TL olduğu iddiası doğru mu? Peki, Gaziantep’te ekmeğin 14 TL olduğu iddiası doğru mu? Depremde ekmek 14 TL’ye mi satılıyor? Belediye başkanı fırına gidip hesap sordu! Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu fırına giderek görevliye “Burada neler oluyor?” diye sordu. söz konusu. Etkinlikle birlikte pek çok soru yanıtlandı. Peki, Gaziantep’te ekmeğin 14 TL olduğu iddiası doğru mu? Depremde ekmek 14 TL’ye mi satılıyor? Belediye başkanı fırına gidip hesap sordu!

GAZİANTEP’TE EKMEĞİN 14 TL OLDUĞU TEZİ GERÇEK Mİ?

Gaziantep’te bir ekmek fırınında çekilen sahneler beni vazgeçirdi. Onlarca kişinin bulunduğu fırına gelen bir kız, “Ekmek kaç para?” diye sordu. Fırıncı “14 TL” diye cevap vermiş. Vatandaş aldığı cevaba cevaben, “Böyle bir durumda bile bunu yapabilirsiniz. Ben bir şey demiyorum.” Tepkisini sözleriyle gösterdi. Bir başka vatandaş da “14 liraya ekmek var mı?” diye tepki gösterdi.

BELEDİYE MÜDÜRÜ DENETİM İÇİN GİDİYOR

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, bu gelişmelerin ardından yansımaların merkezindeki fırına gitti. Fırıncıya “Burada neler oluyor?” diye sorun. Tahmazoğlu’na, talebe yetişmekte güçlük çekildiği için ağırlığın artırıldığı ve buna bağlı olarak da fiyatın yükseldiği söylendi. Fırındaki vatandaşlara dönerek, “Bu size uygun mu?” Tahmazoğlu, kilonun kontrol altına alındığını ve herhangi bir eksiklik olmadığını söyledi.

haber-bekilli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu