Ekonomi

Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin’in X Hesabı Hacklendi (Yüzbinlerce Dolarlık Cüzdanlar Boşaltıldı)

Kripto para birimlerinin aniden patlama yaşadığı bir dönemde Ethereum’un (ETH) kurucusu Vitalik Buterin , söz konusu kripto para birimiyle kısa sürede büyük bir üne kavuştu. Şimdi 29 yaşındayım HayatiBu dönemde hem NFT hem de kripto para birimini çevreleyen birçok tartışmanın odağı haline geldi.

Ancak kripto fenomenimiz Vitalik Buterin bu sefer tatsız bir olayla karşı karşıya. Cointelegraph’ın Habere göre Vitalik’in X (Twitter) hesabı erken saatlerde hacklendi ve phishing paylaşımı yapıldı. Hesap geri yüklendiğinde söz konusu gönderi hesaptan silindi.

Toplamda takipçilerin cüzdanlarından 691.000 dolardan fazla para çalındı.

Vitalik’in hesabından silinen söz konusu paylaşım, ” Proto-Danksharding’den Ethereum’a dahil edilmesi” müjdeli haberi veriyordu. Bilgisayar korsanının gönderiye eklediği bağlantı, cüzdanınızı bağlamak için bir bağlantı içeriyordu. Cüzdanınızı bağladığınızda, saldırganlar veya saldırganlar, hesabınızdan her şeyi çekiyordu.

Bilgisayar korsanının hesabındaki en değerli NFT KriptoPunk #3983 , başlangıçta 46,99 Ether veya 76.837 $ değerindeydi. Bağlantı paylaşıldıktan sonra bu değer 250.543 doları aştı. Hackerın hesabındaki gelişmeleri paylaşıyorum ZachXBT Bu saldırıyla 147 bin doların alındığını paylaşınca herkes şaşırdı. Ancak kısa sürede bu değer 691.000 doları buldu.

Olayın ardından pek çok kişi Vitalik’i X üzerinde gerekli güvenlik önlemlerini almamakla suçlarken ZachXBT ise Vitalik’in çok ünlü bir kişi olması nedeniyle güvenlik önlemlerinin yeterli olmayabileceğini ve bu tür saldırıların bu tür kişiler üzerinden sıklıkla yapılabileceğini savundu. Bu bağlamda X’in ihmalinin olduğu da ileri sürülmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu