Ekonomi

e-YDS başvuruları başladı

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre İngilizce alanında e-YDS 2023/11 sınavı 11 Kasım’da Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana’daki e-Sınav başvuru binalarında yapılacak.

Saat 13.30’dan sonra adaylar sınav binalarına alınmayacaktır. Sınava başvurular bugünden itibaren 2 Kasım tarihine kadar ÖSYM’nin “https://odeme.osym.gov.tr” internet sitesinden yapılabilecek.

Sınava alınacak aday sayısı e-Sınav uygulama binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından bu sınav için kontenjan Ankara’da 4 bin 200, İstanbul’da 460, İzmir’de 116 ve İzmir’de 306 kişi olarak belirlendi. Adana’da. Adaylar sınav ücretini ödeme sırasına göre kontenjanlara dahil edilecektir. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücreti ödemesi sistem tarafından engellenecek ve e-YDS sınav ücreti ödeme süresi sona erecektir.

Ayrıca e-YDS elektronik ortamda yapılacağından adayların sınav öncesi sınavda uygulanacak orta yüzleri tanımaları için deneme e-Sınavı hazırlandı. Adaylar 2023 e-YDS Kılavuzuna ÖSYM web sitesinde yer alan deneme e-Sınav uygulaması üzerinden ulaşabilmektedir.

karaisalihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu