Haber

Dune: Awakening’den Yeni Fragman Yayınlandı

Oyun dünyasının en prestijli ödüllerinin dağıtıldığı The Game Awards’da Dune: Awakening’den yeni bir fragman paylaşıldı.

Oyun Ödülleri 2022 Şirket içinde çıkış yapan yeni Dune: Awakening fragmanı, oyuncuların çöl gezegeni Arrakis’te neler yapabileceğine değinen sinematik bir anlatım sunuyor. Frank Herbert tarafından tasarlanan Dune evreni, “hayatta kalma” kavramının yoğun bir şekilde işlendiği bir hikayeye sahip. Dolayısıyla oyun dünyası Funcom’un MMORPG tarafındaki tecrübesiyle Dune: Awakening’de başarılı bir iş çıkaracağını öngörüyor.

Oyunun ön-alfa sürümünden görüntüler, oyuncuların çöl gezegeninde birbirleriyle ve doğayla nasıl savaştığına dair bir fikir veriyor. Oyunun Steam sayfası, Dune: Awakening oyuncularının sürekli değişen Arrakis’te pahalı hazineler ve baharatlar elde etmek için her zaman çaba göstereceklerini belirtiyor.

Paylaşılan manzaralarda oyunun farklı bölümleri de ortaya çıkıyor. Dune’un büyük bir bölümünü kaplayan çöllerden dağlara ve hatta küçük bir şehir yerleşimine kadar farklı alanlar oyuncuları bekliyor. Oyunda ilerledikçe bu alanlar keşfedilecek ve oyuncular karakterlerini daha etkili ekipmanlarla geliştirebilecekler.

Elden Ring, The Game Awards’da Yılın Oyunu Ödülünü Kazandı

Dune: Awakening, Gamescom’un açılış gecesi yayınında duyurulmuştu. Aradan geçen aylarda oyuncular oyun hakkında pek bilgi paylaşmadı. Ancak oyunun Conan Exiles’ın arkasındaki stüdyo olan Funcom tarafından geliştirildiğini belirtmekte fayda var.

Devasa bir MMO olması planlanan Dune: Awakening, Xbox Series X, Xbox Series S, PlayStation 5 ve Steam’de çıkacak. Yeni fragmanla birlikte oyun hakkında yeni bilgiler ortaya çıksa da çıkış tarihi hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Oklar, oyunun lansman penceresiyle ilgili yeni bir duyuru yapmak için Funcom’u işaret etti.

The Game Awards’da bol para haberler ve duyuru yapıldı. Elden Ring yılın oyunu ödülünü alırken, God of War en uygun aksiyon macera oyunu olmayı başardı. Bu yılın en popüler animasyon dizisi olan Arcane, en iyi uyarlama ödülünü kazandı. Sunumda birçok yeni duyuru ve fragman da paylaşıldı.

Kaynak: SaveButton / Gamegar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu