Ekonomi

Dolar, Fed’in faiz kararını açıklayacağı güne nasıl başladı?

Investing.com – Küresel piyasaların bugün saat 22:00’de Fed tarafından açıklanması bekleniyor. faiz kararınızı bekliyor. Bu ay açıklanan ekonomik göstergeler beklentilerden ve Fed üyelerinin açıklamalarından daha iyi geldi. 25 temel puanolanaklarına göre fiyatlandırılır.

Piyasalar, Fed’in bu ayki faiz artırımının ardından önümüzdeki aylarda nasıl davranacağını merak ediyor. Gerileyen şişirme Ekonominin korku karşısında zayıflamamış olması Fed için çok olumlu bir sonuç. Bu durumun uzun süre bekleyerek değerlendirilip değerlendirilmeyeceği veya ilk fırsatta faiz indirimine hazırlanılıp hazırlanılmayacağı konusunda gelecek sinyallerin yakın vadeli fiyatlamalarda belirleyici olması bekleniyor.

Dolar Fed öncesi düşüşte

Dün günün ilk yarısında 102.60 seviyesini gördü. dolar endeksi günün geri kalanında 102’ye geriledi. Bugün hala bu seviyelere yakın seyreden endekste, piyasaların yıl içinde faiz indirimlerine izin vermeye devam etmesi satış baskısını artırabilir.

Euro/dolarda son durum

Haftaya düşüşle başlamak avro dolar , dün 1.08’e düştü. Ancak dolardaki faydalar silinirken parite yeniden 1.0870’in üzerinde işlem görüyor. 1.0930, ilk değer çapası olarak izlenir.

USD/TL sakin

Son haftalarda 18.80’den görüldü dolar cinsinden aşağı veya yukarı hareketler çok sınırlı kalır. Dolar-pozitif veya negatif-dolar küresel fiyatlandırmasına karşı, döviz kuru mevcut seviyelerini korumaya devam edebilir.

Yazar: Necdet Erginsoy

haber-terme.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu