Haber

Diyanet depremzedeler için Kur’an kursları ve Dini Yüksek İhtisas Merkezleri açtı

Diyanet İşleri Başkanlığı camileri, Kur’an kursları ve Dini Yüksek İhtisas Merkezlerini depremzedelerin hizmetine açtı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sosyal medya hesabından depremzedelerin kullanımına açılan Kuran kursları ve Din Yüksek İhtisas Merkezleri listesini paylaştı.

Erbaş, yaptığı paylaşımda, deprem bölgeleri dışında da beyin sarsıntısı geçirenlerin hizmetinde olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Deprem bölgesine uygun olan camilerimiz, Kur’an Kurslarımız ve Dini Yüksek İhtisas Merkezlerimiz ile deprem bölgesi dışında yer alan geniş yatak kapasiteli Kur’an Kurslarımız ve Dini Yüksek İhtisas Merkezlerimiz sizlerin hizmetindedir. depremzede olan vatandaşlarımız.”

Buna göre Ankara, Antalya, Bolu, Bursa, Denizli, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Ordu, Rize, Samsun, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Yozgat olmak üzere 22 ilde . 23 Dini Yüksek İhtisas Merkezi 2.521 depremzedenin hizmetine açılmıştır.

Antalya Aksu, Döşemealtı, Kepez, Muratpaşa, Alanya, Elmalı, Bingöl merkez, Solhan, Karlıova, Bitlis merkez, Tatvan, Erzincan merkez, Kayseri Hacılar, Kocasinan, Melikgazi, Konya Akşehir, Beyşehir, Çumra, Emirgazi, Hadim, Kadınhanı, Karapınar, Karatay, Meram, Selçuklu, Seydişehir, Sarayönü, Mardin Artuklu, Dargeçit, Kızıltepe, Midyat, Mersin Mut, Akdeniz, Bozyazı, Toros, Tarsus, Mezitli, Anamur, Muş Bulanık, Nevşehir merkez, Acıgöl, Sivas merkez, Suşehri, Kangal, Niğde Merkez ve Bor olmak üzere 12 ilde 83 Kuran kursu 3 bin 124 depremzedenin hizmetinde olacak.

devrekani-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu