Haber

CHP’li Şener’den Bakan Nebati’ye: “Çok Sevimli Bir Cümlesi Vardı ‘Heterodoks, Epistemolojik’ Vesaire Diye; O Cümlenizi Burada Tekrar Eder Misiniz…

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’yi, 1990’lı yıllardan bu yana tanıdığını söz ederek, Nebati’ye, “Medyaya yansıdı, çok sevimli bir cümlesi vardı ‘Heterodoks, epistemolojik’ vesaire diye. Sizin o üslubunuzla sizi dinlemek çok büyük zevk olacak. O cümlenizi burada tekrar eder misiniz sayın Bakan?” dedi. Nebati de, “Tabii, ortodoks yaklaşımdan heterodoks bir yaklaşıma dönüşmenin bir epistemolojik kopuşa yol açacağı da çok aşikar” dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yaklaşık bir ay süren 2023 yılı bütçe maratonu tamamlandı. Cumhurbaşkanlığı, TBMM, tüm bakanlıklar ile bağlı kurum ve kuruluşların 2021 yılı kesin hesapları ile 2023 Merkezi İdare Bütçe Kanun Teklifi kurulda kabul edildi.

Komisyonda kapanış konuşmasını Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yaptı. Kurul Lideri Cevdet Yılmaz, Nebati’nin konuşması öncesi gruplara söz verdi.

“ÇOK SEVİMLİ BİR CÜMLESİ VARDI, ‘HETERODOKS, EPİSTEMOLOJİK’ VESAİRE DİYE”

CHP Milletvekili Abdüllatif Şener, Nebati’ye, “Hazine ve Maliye Bakanımız sayın Nebati’yi 90’lı yıllardan beri tanırım. Zaman zaman İstanbul’a gidişimizde hoş, gülecen, sevecen sohbetlerini her zaman dinlemiştik ama uzun zamandır da böyle sohbet ortamında rastlayamıyoruz. Fakat medyaya yansıdı, çok sevimli bir cümlesi vardı ‘Heterodoks, epistemolojik’ vesaire diye. Sizin o üslubunuzla sizi dinlemek çok büyük zevk olacak. O cümlenizi burada tekrar eder misiniz sayın Bakan?” diye sordu.

“EPİSTEMOLOJİK KOPUŞ…”

Kapanış konuşmasında CHP’li Şener’in kelamlarına atıf yapan Bakan Nebati, “Abdüllatif Şener Beyefendi de sahiden akademik bir lisanı ilgili yerlerde kullanır, bize de tarihi bilgiler verirdi. Natürel, o vakit yapmış olduğumuz görüşmelerde her türlü klasik ya da ekonomik anlayışların dışında birtakım şeyler yapmamız gerektiğini yani ortodoks siyasetler dışında heterodoks siyasetleri benimsememiz gerektiğini daima bir arada çok tartışmış ve bu hususlarda hoş telaffuzlarda bulunmuştuk. Doğal, ortodoks yaklaşımdan heterodoks bir yaklaşıma dönüşmenin bir epistemolojik kopuşa yol açacağı da çok aşikar. Münasebetiyle da bu epistomolojik kopuşun anlaşılabilmesi için 90’lı yıllardan itibaren gerek neo klasik anlayışların, iktisat anlayışlarının değişimlerinin anlaşılması gerekse de toplumla olan ontolojik bağında en güzel biçimde gerçekleştirilebilmesi için biz hoş çalışmalar yapmıştık, konuşmalar da yapmıştık diye ben sözüme devam edeyim” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu