Haber

CHP Sözcüsü Deniz Yücel: Siyasi partiler istedikleri adayı gösterebilir

Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili Selim Temurci’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ile ilgili açıklamalarına ilişkin CHP Sözcüsü Deniz Yücel, “Siyasi partiler diledikleri adayı gösterebilirler. Geçmişte siyasi ittifak yapılmışsa ve sonra buna karşı hareket edilmişse bu olacaktır. Elbette halkımızın ve seçmenlerimizin gözünde sonuçları olacak.” söz konusu.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Parti Meclisi (PM), Genel Başkan Özgür Özel başkanlığında parti genel merkezinde toplandı.

Başbakanlık toplantısında basına açıklama yapan Yücel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hatay’ı hizmet vermemekle tehdit ettiğini iddia etti.

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından yılda 319 bin deprem evinin teslim edileceğinin söylendiğini ancak bunlardan sadece 7’sinin inşa edildiğini belirten Yücel, deprem yardımı olarak toplanan 115 milyar liranın nerede olduğunun belli olmadığını kaydetti. televizyon kampanyasında harcandı.

Yücel, “Türkiye İstatistik Kurumu’na (TÜİK) göre enflasyon yüzde 65, reel enflasyon ise yüzde 129,11” diyerek, TÜİK’in içinin boşaltıldığını ve bağımsızlığını kaybettiğini savundu.

KDV ve Özel Tüketim Vergisinin düşürülmesi gerektiğini belirten Yücel, bir zamanlar “orta sütun” olarak adlandırılan bölümün artık kalmadığını, Türkiye’de 2022 yılında 18 milyon kişinin yoksulluk yardımı alacağını anlattı.

Bu hain saldırıları CHP’li belediyelerle özdeşleştirmeye çalışmak alçaklıktır.”

Tıpkı Santa Maria Kilisesi’ndeki saldırı gibi Çağlayan Adliyesi’ndeki terör saldırısının da Türkiye’deki istihbarat ve güvenlik zafiyetini bir kez daha ortaya koyduğunu kaydeden Yücel, “Bu hain saldırıları CHP’li belediyelerle özdeşleştirmeye çalışmak, en hafif deyimle kişiliksizliktir. , karaktersizlik ve alçaklık.” ” söz konusu.

Cumhuriyeti kuran CHP’nin terör örgütleriyle aynı cümlede kullanılamayacağını belirten Yücel, AK Parti ve MHP’ye yönelik şunları söyledi: “HÜDA PAR ile aynı safta olan sizler yargılama yapacak durumda değilsiniz. Terör örgütleriyle ilgili. Sizin tarafınız Gaffar Okkan’ın katillerinin tarafıdır.” dedi.

MYK toplantısıyla Başbakanlığın ilk aşamasını tamamladıklarını belirten Yücel, adayları belirlenen isimlerin Başbakan’ın ikinci oturumundan sonra paylaşılacağını belirtti.

Sorular

Deniz Yücel’in açıklamasının ardından bir gazeteci, “(Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı) Lütfü Savaş’ın adaylığının yeniden değerlendirilmesi masada, sanatçı Haluk Levent’e teklif yapıldığı gündeme geldi. Bu konuda bir şeyler söylemek ister misiniz?” ?” “Merkez Yönetim Kurulumuz ve Başbakanlık toplantımızda böyle bir gündem olmadı. Toplantımızın ikinci bölümünde bir öneri veya tartışma gelirse onu ayrı ayrı değerlendiririz.” diye yanıtladı.

Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili Selim Temurci’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ilgili yaptığı açıklamaların sorulması üzerine Yücel, şunları söyledi:

“Selim Temurci’nin açıklamalarını takip edemedim. Bu konuyla ilgili bir gündemimiz yoktu. Genel seçimlerde yapılan ittifak geçmişte kaldı. O dönemin şartları bunu gerektiriyordu. Yerel seçimlerin istikrarı farklı. Siyasi Partiler istedikleri adayı gösterebilirler. Geçmişte siyasi olarak birlik yapıldı, sonra da böyle bir şey yapılması alışılmış bir şey değil. “Eğer harekete geçilirse bunun elbette halkımızın ve seçmenin nezdinde karşılığı olacaktır. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu