Sağlık

CHP Milletvekili Kayıhan Pala, Aile Sağlığı Merkezlerinde Çalışan Personelin Sorunlarını Meclis Gündemine Taşıdı

CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala küme üyesi olarak aile sağlığı merkezlerinde çalışan işçinin sorunlarını Meclis gündemine taşıdı. Pala, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, “Türkiye’de aile sağlığı merkezlerinde küme üyesi olarak kaç işçi çalışıyor? Özveri ile görev yapan küme üyelerinin hak mağduriyetlerinin giderilmesine yönelik bakanlığın bir çalışması var mı?” diye sordu. personel ve mali haklarının uyumlaştırılması?”

Kayıhan Pala, aile sağlığı merkezinde çalışanların sorunlarını soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi sunan Pala, sağlık çalışanlarının özlük haklarının düşük olmasının Türkiye’de sağlık sisteminin en temel sorunlarından biri olduğuna dikkat çekti.

Pala, Bakan Koca’ya şu soruları yöneltti:

“Türkiye’de aile sağlığı merkezlerinde küme üyesi olarak çalışan işçi sayısı nedir? Farklı mesleklerde küme üyesi olarak çalışan sağlık çalışanlarının görev, yetki ve sorumlulukları nelerdir? Küme üyesi olarak görev yapan küme üyelerinin görev, yetki ve sorumlulukları nelerdir? özverili çalışmak Sağlık Bakanlığı tarafından aile sağlığı merkezlerinde kümelenme üyelerinin kamu çalışanı olarak istihdam edilmesi konusunda bakanlığın herhangi bir planı var mı?”

Kaynak: ANKA / Sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu