Haber

Briç sporunun kalbi ASSİM

ANTALYA (İGFA) – Antalya’da kent kültürünü geliştirmek ve ortak akıl oluşturmak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Muratpaşa Belediyesi’nin sivil toplum merkezi ASSİM’de köprü merkezi de bulunuyor. Antalya Briç Kulübü ile çok yönlü düşünme, konsantrasyon ve planlamayı geliştiren briç sporunu tanıtacak olan merkez, mütevazı bir törenle açıldı.

Açılışa Belediye Başkanı Uysal, Kulüp Başkanı Mehmet Ozan Uzkut, yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldı. Önder Uysal, “İstihbarat oyunları merkezi olarak düşündüğümüz Antalya Briç Kulübü’nün bu merkezle birlikte ASSİM’de hayatını sürdürmesi fikrimiz sonunda gerçekleşti. Briç bir zeka sporu ve toplam kalitede buna çok ihtiyacımız var” dedi. Antalya Briç Kulübü’nün farklı alanlarda faaliyetlerini sürdüren sivil toplum kuruluşlarıyla aynı çatı altında olmasının da değerli olduğunun altını çizen Lider Uysal, “Kulübümüzün STK’lar ile etkileşimini artıracağına inanıyorum. Bu sayede kulübümüz sadece kendi faaliyetini yürüten değil, tüm toplumu ayağa kaldıran bir işlevi yerine getirecek, hayırlı olsun.”

Türkiye Briç Federasyonu üyesi olan Antalya Briç Kulübü haftanın yedi günü açık olacaktır. Her gün 14.00-18.00 saatleri arasında düzenlenen turnuvalara 7’den 70’e briç sporuna ilgi duyan herkes katılabilir. Başlangıç ​​seviyesindekiler için briç kurslarının açılacağı merkez, 17-18 Haziran tarihlerinde kulüpler arası bölge eleme şampiyonasına da ev sahipliği yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu