Haber

Bitlis’te Ayağı Kırılan Kedi Acil Servise Giderek Kendisini Tedavi Ettirdi

Bitlis’in Tatvan ilçesinde ayağı kırılan kedi, sekerek hastanenin acil servisine geldi. Kediye sıhhat çalışanları tarafından gerekli müdahale yapıldı.

Kediye sıhhat çalışanları tarafından “Davşo” ismi verildi

Olay, Bitlis’in Tatvan Devlet Hastanesi Acil Servisinde meydana geldi. Sekerek hastanenin acil servisine gelen sokak kedisi, adeta sıhhat çalışanlarından yardım istedi.  Kedinin davranışlarından acı çektiğini anlayan Hemşire Abuzer Özdemir, kedinin ayağının kırık olduğunu anladı. Çabucak acı çeken kediye birinci müdahaleyi yapan Özdemir, kedinin ayağını sabitleyerek sargıya aldı.Sağlık çalışanları tarafından ‘Davşo’ ismi verilen şirin kedi, orta sıra acil servise gelerek tedavisine devam ediyor. Kedinin acil servise gelerek kapıdan girdiği anlar güvenlik kameralarına da yansıdı.

İşte o anlar ⬇️

“Bizim bir kedimiz vardı ve çok severdik, o ölünce onun ismini bu kediye verdik”

Ayağı kırılan kediyi tedavi ettiklerini lisana getiren Hemşire Abuzer Özdemir, olayla ilgili şunları söyledi: ‘5 yıldır Bitlis Tatvan Devlet Hastanesinde hemşire olarak çalışıyorum. Çalışırken içeri bir kedinin girdiğini gördüm ve seke seke yürüyordu. Muayene etmek için elime aldığımda ayağının kırık olduğunu fark ettim ve ayağını atele aldım. Kediyi bir süre nezaret altında tuttum. Daha sonra kedi rahatladı ve adeta yolu biliyor üzere yeniden geldiği yerden tekrar dışarı çıkıp gitti. Bizim bir kedimiz vardı ve çok severdik. O ölünce onun ismini bu kediye bıraktık. Kedinin burada tedavisi yapıldığı için yanımızda sıcak bir yuva gördü. Orta ara yanımıza gelmeye başladı ve biz de kedi rahat etsin diye bu yaptığımız ateliyi gevşetip tekrar tekrar bacağı atele alıyoruz.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu