Haber

AK Parti MKYK Üyesi Mahir Ünal: Kent Kütüphanesi Samsun’a değer katacak

AK Parti MKYK Üyesi Yetenekli Ünal, Kent Kütüphanesi’nin Samsun’a değer katacağına inandığını söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ‘Kültür Sanat Atölyesi’ kapsamında Samsun’a gelen AK Parti MKYK Üyesi Mahir Ünal’ı makamında ağırladı. Ziyarette Önder Demir, Ünal’a kentte yürütülen ve devam eden projeler hakkında bilgi verdi.

“Samsun ‘Türkiye Yüzyılı’nda da öncüdür”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Demir, ‘Geleceğin şehri Samsun’ hedefi doğrultusunda vizyon projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, “Samsun, ‘Türkiye Yüzyılında öncü ve örnek şehir olmaya devam edecek’ ‘. Şehrimizde çağın gereklerinin ötesinde son teknolojiyi içeren birçok projeyi hayata geçirdik.” “Mekanik katlı otoparklardan, kent dokusunu koruyan kentsel dönüşüm çalışmalarına, Kent Kütüphanesine kadar hepsi vizyon projeler. Kentimizde iki üniversite var ve genç nüfusumuz oldukça fazla. Bu bağlamda yeni nesil Kent, Atakum ilçesinde yapımı devam eden kütüphane projesi ilimiz için çok değerli.Türkiye’nin en büyük kütüphanelerinden birini Samsun’a kazandırıyoruz” dedi.

“Samsun’a değer katacak”

Başkan Demir’i tebrik eden AK Parti MKYK Üyesi Uzman Ünal, “Şehirlerimizin hafızasını ve kültürünü yansıtacak, kayıt altına alacak ve gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacak projelerin şehirlerimizde gerçekleştirilmesi çok önemli. İnanıyorum ki; Kentin en güzel noktalarından birinde inşa edilen Kent Kütüphanesi projesi Samsun’a değer katacak.” İfadelerini kullandı.

Ziyaret, hediye takdiminin ardından sona erdi. -SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu