Haber

AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe, Sancaktepe’de fidan dikimi etkinliğine katıldı

AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Kabaktepe, Sancaktepe’de fidan dikimi etkinliğine katıldı

Sancaktepe’de 600 fidan toprakla buluştu

İSTANBUL – Sancaktepe’de Milli Ağaçlandırma Günü ve, Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan ‘Geleceğe Nefes’ kampanyası çerçevesinde 600 fidan, Borsa İstanbul Muhsin Yazıcıoğlu İmam Hatip Ortaokulunda toprakla buluştu. Başkan Şeyma Döğücü’nün de katıldığı programda konuşan AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe, “İnsanın kendisi ve diğer insanlarla barışabilmesi, insanın doğa ile evrenle barışabilmesi için, hayatta ona en çok yol gösterecek, hayatı kolaylaştıracak hayatı yaşanabilir kılacak temel yaklaşımlardan birisi fidan dikimidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan ‘Geleceğe Nefes’ kampanyası çerçevesinde Sancaktepe’de Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü ve Sancaktepe Belediyesi işbirliğince 11 Kasım Ulusal Ağaçlandırma Günü’nde 600 fidan, Borsa İstanbul Muhsin Yazıcıoğlu İmam Hatip Ortaokulu’unda toprakla buluştu. Programa; AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe, Sancaktepe Belediye Lideri Şeyma Döğücü, İstanbul Orman Bölge Müdürü Celal Pir ve çok sayıda öğrenci katıldı. Fidanları, AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe ve Sancaktepe Belediye Lideri Şeyma Döğücü dikerek akabinde birinci can suyunu döktü.

Programda konuşan AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe, “İnsanın kendisi ve öteki beşerlerle barışabilmesi, insanın tabiat ile cihanla barışabilmesi için, hayatta ona en çok yol gösterecek, hayatı kolaylaştıracak hayatı yaşanabilir kılacak temel yaklaşımlardan birisi fidan dikimidir. Bugün Ulusal Ağaçlandırma günü vesilesiyle biz cihan ve tabiat ile barışık olduğumuzu gösterecek hoş bir aksiyon gerçekleştiriyoruz. ve 600 üzerinde ağacı okulumuzun bahçesinde toprakla buluşturup 500’ün üzerinde ağacımızı da İstanbul’umuzun değişik caddelerinde yaşamalarını sağlayacağız” dedi.

“Her fidan ağaca dönüştüğünde güya yine doğuyor ve yeşeriyor üzere hissediyoruz”

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü ise “Gerçekten çok memnunuz. Bugün, her fidan ağaca dönüştüğünde güya tekrar doğuyor ve yeşeriyor üzere hissediyoruz. ve çocuklarımıza karşı, tabiata yapmış olduğumuz haksızlıkların en azından bir kısmının telafi edilmesi manasında bu aktiflerin çok değerli olduğunu düşünüyorum. Bunu düşünen Ulusal Ağaçlandırma Günü olarak ilan eden Cumhurbaşkanımıza ve Orman Bakanlığımıza tekrar teşekkür ediyoruz. Zira çocuklarımız bunu hakkediyor. Bizden bunu bekliyorlar. ” diye konuştu.

Öte yandan program sonunda AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe ve Sancaktepe Belediye Lideri Şeyma Döğücü çocuklara çeşitli ikramlar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu